free templates joomla

Legenda WWE wręcza pas gwieździe koszykówki! Kevin Durant doceniony!

Kevin DurantJak w USA szanuje się olimpijczyków i wspiera swoją profesję popularnością gier zespołowych, pokazał legendarny 55-letni zapaśnik Paul Michael Levesque występujący w WWE pod pseudonimem "Triple H". Pełniący obecnie rolę dyrektora w World Wrestling Entertainment podarował liderowi klubu Phoenix Suns z NBA, Kevinowi Durantowi, specjalny pas mistrzowski WWE, wykonany w barwach uczelnianej Texas Longhorns. To drużyna studencka Uniwersytetu Teksasu (University of Texas at Austin).

Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu Durant zdobył złoty medal, będąc podstawowym graczem w składzie zwycięskiej amerykańskiej drużyny. Amerykanie pokonali w finale Francję 98:87. W ten sposób 35-letni Kevin stał się czterokrotnym mistrzem olimpijskim. Ma też na koncie tytuł mistrza świata z turnieju w Turcji.

Urodzony na przedmieściach Waszyngotonu Kevin Durant grał w zespole University of Texas tylko przez jeden sezon, ale miał niesamowite wyniki. Notował średnio 25,8 punktu, 11,1 zbiórki i 1,3 asysty na mecz. Pod koniec sezonu został uznany za najlepszego zawodnika roku w koszykówce uczelnianej.

W 2007 wybrany w drafcie jako numer 2 przez Seattle SuperSonics. 47 razy był najlepszym strzelcem tego zespołu. Do listy jego sukcesów trzeba doliczyć dwukrotne mistrzostwo NBA z Phoenix Suns (2017, 2018). Durant gra na pozycji skrzydłowego i mierzy 212 cm przy 115 kg wagi.

Autor: Tomasz Majewski