free templates joomla

FightSport.pl Awards 2015 – Kickboxing & Muay Thai w Polsce

Fightsport.pl Awards 2015 Kickboxing & Muay Thai Kontynuując podsumowania Roku 2015 przedstawiamy tym razem zestawienie Fightsport Awards 2015 dotyczące Kickboxingu i Muay Thai w Polsce.

Jak co roku oceniliśmy wszystko to, co najlepsze, analizując redakcyjnymi siłami: zawodników, organizacje, gale, walki i trenerów, tak aby możliwie obiektywnie oddać to co zaobserwowaliśmy w 2015 roku.









Kickboxing / Muay Thai - POLSKA

ZAWODNIK ROKU
1. Tomasz Sarara (TS Wisła Kraków / Team Mr. Perfect)
2. Paweł Biszczak (Prych Team Legnica)
3. Rafał Dudek (Fight House 27 Nowy Sącz/Mike's Gym)
4. Radosław Paczuski (Uniq Fight Club)
5. Bartosz Muszyński (KS Metraco Armia Polkowice)

Na pierwszym miejscu umieściliśmy Tomasza Sararę. W dwóch zawodowych występach dla organizacji FEN zanotował dwa zwycięstwa nad uznanymi, niemieckimi przeciwnikami - Nikolajem Falinem oraz Andre Schmellingiem. Ich większą liczbę uniemożliwiła konieczność przejścia operacji przepukliny. W 2016 roku zamiast u Ernesto Hoosta będzie się przygotowywać do kolejnych startów u Mike'a Passeniera w Mike's Gym i ambitnie zapowiada podbój światowego rynku Kickboxingu.

Tuż za jego plecami znalazł się Paweł Biszczak, który także świetnie radził sobie w FEN, dał także dobry, choć przegrany bój z mocnym Alimem Nabievem w Rosji. Na pozostałych pozycjach Rafał Dudek, który gdyby nie sędziowie, prawdopodobnie miałby na swoim koncie cztery wygrane w ubiegłym roku. Ponadto Radosław Paczuski, czyli twarz federacji DSF Kickboxing Challenge, także z sukcesami w amatorskim Muay Thai na koncie i Bartosz Muszyński, który na różnych polach odniósł łącznie trzy zwycięstwa.

ZAWODNICZKA ROKU
1. Róża Gumienna (Fighter Wrocław)
2. Dorota Godzina (X Fight Piaseczno)
3. Judyta Niepogoda (Gladiator Siedlce)/Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa)
4. Katarzyna Posiadała (Gladiator Siedlce)
5. Sylwia Juśkiewicz (Fight Club Łódź)

Dla pań rok 2015 był udany, ponieważ przyniósł on więcej możliwości na toczenie walk zawodowych. Najbardziej skorzystała na tym Róża Gumienna, gdyż odniosła aż cztery wygrane, m.in. nad Veroniką Cmarovą i Katarzyną Posiadałą, dołączając do tego sukcesy amatorskie na Mistrzostwach Polski i Pucharze Świata w Austrii. Dorota Godzina natomiast dobrze się prezentowała na eventach DSF Kickboxing Challenge, dodatkowo podobnie jak Gumienna święciła sukcesy amatorskie, także w skali światowej.

W zestawieniu znalazły się dwie fighterki Gladiatora Siedlce: Judyta Niepogoda i Katarzyna Posiadała, coraz odważniej wchodzące do zmagań zawodowych. Ex aequo z Niepogodą klasyfikujemy Iwonę Nierodę, niejako jako zapowiedź ich konfrontacji, będącej blisko zakontraktowania. Sylwia Juśkiewicz co prawda w K-1 nie zwyciężała w 2015 roku, ale za to dała kapitalny bój z Anissą Meksen, uznaną przez nasz portal najlepszą zawodniczką na świecie w ubiegłym roku, a także w dyskusyjnych okolicznościach przegrała walkę z Sam „Nanu” Brown.

WALKA ROKU
1. Zakaria Baitar vs. Łukasz Rambalski (FEN 7, Bydgoszcz)
2. Jan Lodzik vs. Mateusz Rajewski (DSF Kickboxing Challenge ''Polska vs. Łotwa'', Włocławek)
3. Pavel Obozny vs. Tomasz Gromadzki (MMA Fight Night IV Marena SPA, Kołczewo)
4. Róża Gumienna vs. Veronika Cmarova (FEN 6, Wrocław)
5. Tomasz Gromadzki vs. Janu Cruz (Mercedes-Benz Frączak Boxing Night, Leszno)

Pośród wielu świetnych pojedynków, jakie miały miejsce na polskich arenach, szczególnie mógł się podobać ten z udziałem Zakarii Baitara i Łukasza Rambalskiego na FEN 7 w Bydgoszczy. Z jednej strony Marokańczyk obdarzony świetną techniką, z drugiej silny fizycznie, idący na wyniszczenie weteran polskiej sceny Kickboxingu. Górą był tutaj Baitar, ale słowa uznania należą się obu wojownikom.

Pozostałe walki także stały na wysokim poziomie, często przeradzając się w prawdziwe ringowe wojny. Polecamy zapoznać się z każdą z nich.

NOKAUT ROKU
1. Tomasz Sarara vs. Nikolaj Falin (FEN 7, Bydgoszcz)
2. Michał Ronkiewicz vs. Michał Szulc (FEN 9, Wrocław)
3. Marcin Łepkowski vs. Robert Kit Kor Wit (Martial Arts Contest 1, Wrocław)
4. Paweł Biszczak vs. Janu Cruz (FEN 5, Lubin)
5. Piotr Rogosz vs. Tomas Gut (FEN 6, Wrocław)

Kolejna kategoria, w której naszym zdaniem na wyróżnienie zasłużył Tomasz Sarara. Dzięki znakomicie ulokowanemu kolanu na korpus znokautował Nikolaja Falina. Pozostałe nokauty również były przedniej urody: wysokie kopnięcie Michała Ronkiewicza, łokcie Marcina Łepkowskiego, middle kick Pawła Biszczaka i kolano na głowę w wykonaniu Piotra Rogosza.

TRENER ROKU
1. Piotr Siegoczyński (X Fight Piaseczno)
2. Janusz Janowski (Puncher Wrocław)
3. Zbigniew Prych (Prych Team Legnica)
4. Grzegorz Waligóra (Kohorta Poznań)
5. Tomasz Skrzypek (Fighter 1992 Wrocław)

W Polsce nie brakuje fachowców, dzięki którym nasi zawodnicy odnoszą znaczące sukcesy. Za poprzedni rok szczególnie chcemy zwrócić uwagę na dokonania Piotra Siegoczyńskiego, który stał za świetnymi rezultatami Doroty Godziny czy Łukasza Wichowskiego i łączył dwie formuły walk. Ponadto, był trenerem DSF Kickboxing Team i jednym ze szkoleniowców kadry narodowej na Mistrzostwach Świata WAKO w Belgradzie, więc był odpowiedzialny za zwycięstwa licznej grupy fighterów. Tuż za nim uplasował się świetny fachowiec Janusz Janowski prowadzący takich asów jak Dawid Kasperski, Marcin Kret czy pnący się w górę Adam Gielata. Do grupy doszły też Róża Gumienna i Małgorzata Dymus. Kolejne miejsca zajęli trenerzy Zbigniew Prych, Grzegorz Waligóra i Tomasz Skrzypek.

GALA ROKU
1. FEN 6 (Wrocław)
2. FEN 9 (Wrocław)
3. DSF Kickboxing Challenge ''Polska vs. Łotwa'' (Włocławek)
4. MFC 8 (Zielona Góra)
5. Martial Arts Contest 1 (Wrocław)

Event FEN 6 jako całość był bardzo, bardzo udanym przedsięwzięciem, a swoje do tego dołożyły walki K-1, jak: Paweł Biszczak vs. Zakaria Baitar, Róża Gumienna vs. Veronika Cmarova, czy efektowny nokaut autorstwa Piotra Rogosza. Poza tą i dziewiątą galą FEN, organizacje całkowicie stójkowe dały polskiemu rynkowi kilka interesujących wydarzeń na niwie zawodowej i takowych możemy się spodziewać z roku na rok coraz więcej, co oczywiście musi cieszyć fanów Kickboxingu i Muay Thai.

ORGANIZACJA ROKU
1. Fight Exclusive Night
2. DSF Kickboxing Challenge
3. Makowski Fighting Championship
4. Martial Arts Contest
5. Imbiriada Fighters Night

FEN oczywiście to nie tylko organizacja K-1, ale i MMA, lecz to za jej sprawą Kickboxing trafił do najszerszego grona odbiorców, promując takie postacie jak Paweł Biszczak, Tomasz Sarara czy Róża Gumienna. Stały, wysoki poziom utrzymują gale MFC, które mogą się podobać zarówno pod względem sportowym, jak i wizualnym. Imponujące wejście miał DSF Kickboxing Challenge, lecz na jesieni organizacja wpadła w turbulencje, podobnie rzecz się miała z Imbiriada Fighters Night. Martial Arts Contest dopiero weszło do gry, ale październikowy debiut tego podmiotu należy uznać za obiecujący tym bardziej, że w 2016 roku są mocne plany.

Na pierwszym miejscu umieściliśmy Tomasza Sararę. W dwóch zawodowych występach dla organizacji FEN zanotował dwa

zwycięstwa nad uznanymi, niemieckimi przeciwnikami - Nikolajem Falinem oraz Andre Schmellingiem. Ich większą liczbę

uniemożliwiła konieczność przejścia operacji przepukliny. W 2016 roku zamiast u Ernesto Hoosta będzie się

przygotowywać do kolejnych startów u Mike'a Passeniera w Mike's Gym i ambitnie zapowiada podbój światowego rynku

Kickboxingu.


Tuż za jego plecami znalazł się Paweł Biszczak, który także świetnie radził sobie w FEN, dał także dobry, choć

przegrany bój z mocnym Alimem Nabievem w Rosji. Na pozostałych pozycjach Rafał Dudek, który gdyby nie sędziowie,

prawdopodobnie miałby na swoim koncie cztery wygrane w ubiegłym roku. Ponadto Radosław Paczuski, czyli twarz

federacji DSF Kickboxing Challenge, także z sukcesami w amatorskim Muay Thai na koncie i Bartosz Muszyński, który na

różnych polach odniósł łącznie trzy zwycięstwa.