free templates joomla

ME Muay Thai IFMA: Joanna Jędrzejczyk mistrzynią Europy!

Joanna JędrzejczykPolska trzykrotna mistrzyni świata w Muay Thai, Joanna Jędrzejczyk z Olsztyna zdobyła po raz trzeci w karierze złoty medal Mistrzostw Europy w kategorii do 57 kg. 26-letnia Polka w finale pokonała Francuzkę Katię Semail. Finałowy pojedynek odbył się w niedzielę 28-go lipca podczas Mistrzostw Europy Muay Thai IFMA-EFM 2013 w Lizbonie, stolicy Portugalii a Joanna wygrała go zdecydowanie na punkty.  Wcześniej zdobywała złote medale w 2009 i 2012 roku.
Olsztynianka jest najbardziej utytułowanym sportowcem polskiego tajskiego boksu a na jej koncie widnieje także zawodowy tytuł ME największej światowej organizacji WMC i MŚ WKN i ostatnio zdobyty w Japonii Mistrzyni Świata WBKS. Kontynuuje także udaną karierę w MMA i w odróżnieniu od wielu bardziej medialnie nagłośnionych zawodniczek z naszego kraju, na raczkującym rynku polskiego, kobiecego MMA ma już sukcesy międzynarodowe.

W Lizbonie Polka wygrała trzy pojedynki górując zdecydowanie nad rywalkami z Turcji, Rosji i wspomnianej Francji. Przy formie jaką pokazała widać, że jest w stanie wygrać z każdą fighterką na świecie. na pewno nie jest to ostatni sukces Joanny dla Polski. Jej koledzy i koleżanki na ME zdobyli dodatkowo cztery brązowe medale i wracają do kraju zadowoleni. Wypada pogratulować i Joannie i całej Reprezentacji Polski i życzyć dalszych sukcesów. Wyniki zawodów wkrótce na naszym portalu.